O mě

Každý mladý člověk by chtěl po skončení střední nebo vysoké školy, žít život, který bude úspěšný, radostný, plný elánu a chtěl by dosáhnout svých snů. Ne vždy to jde ale tak hladce. 

A jak to bylo u mě??

Na začátku to byl jeden neúspěch za druhým

Jmenuji se Martin Kolenička a musím přiznat, že na začátku jsem úplně nevěděl, co přesně chci. Chtěl jsem se podobat mnohým lidem a hledal jsem možnosti, jak si vydělat peníze.

Vzhledem k tomu, že můj kamarád, kterého vyhodili z VŠ začal prodával a měl na tu dobu opravdu hodně peněz jako obchodník, chtěl jsem se i já stát prodejcem. Problém byl ale ten, že jsem neměl ani ponětí co a jak dělat.

Nechal jsem se tedy zaměstnat ve Slovenské informační marketingové společnosti jako prodejce. Na prvním jednání jsem ale zjistil, že nejen že je to hrozné, vůbec nevím, o čem to je!

Daný den jsem strávil tím, že jsem chodil po obchodech a prodával reklamu. Navštívil jsem asi 20 prodejen a nikdo si ode mě nic nekoupil. Poslední pán, myslím si, že se jmenoval Ďaďo, se nade mnou slitoval a dal mi objednávku za 1.500,- Kč. Byl to hrozný den!

Další moje práce byla ve Velkoobchodě s prodejem zlata a šperků, opět na pozici obchodníka. Šel jsem tam na doporučení mého jiného kamaráda, který už tam prodával. O to to mělo být jednodušší.

Byl to ale jen můj další neúspěch. Ani tady jsem se nechytil. Sice jsme něco prodali, ale ani z daleka to nestačilo na to, abych byl z toho schopný přežít.  Během celého tohoto období jsem navíc dělal i folklór, zpívali jsme, tancovali jsme, ale ani zdaleka mi to nestačilo na pokrytí mých potřeb. To víte, cestování, alkohol, zábava jsou náročné koníčky.

 

Uvědomil jsem si, že pokud chci mít peníze, musím se sebou začít něco dělat.

Na Silvestra jsme se se švagrem opili a založili novou firmu! Začali jsme prodávat docházkové systémy. Začátek byl ale zase stejný. Nevěděl jsem co a jak, a tápal jsem jak být úspěšný.

 

Potom se to začalo měnit!

Ve skutečnosti se začalo dařit až jak jsem začal číst knihy a začal chodit na tréninky a školení. Zjistil jsem, že obchod může být i hra, když člověk zná pravidla, know-how a má chuť se ty věci učit. Tehdy jsem měl 29 let.

Už po prvním workshopu, kdy jsem aplikoval obchodní know-how jsem získal objednávku a tehdy jsem si uvědomil, že to jde.  V podstatě jen pár dní na to, jak jsem se naučil nějaké postupy, jsem je použil a odešel jsem poprvé v životě s objednávkou z prvního jednání. A to navíc od paní, která docházkový systém v principu vůbec nechtěla. Měla tam jednu velkou obavu, kterou se mi podařilo díky daným postupům rozpustit a za půl hodiny se těšila na nový docházkový systém!

 

To byl začátek mého úspěchu. Od tohoto momentu moje efektivita už jen rostla. 

Začal jsem se více vzdělávat, trénovat a pracovat sám na sobě. Dnes můžu říct, že moje úspěšnost v prodeji může být 90 %!

Když jsem viděl, že mi toto obchodní know-how přináší výsledky, začal jsem hledat také informace a zkušenosti, jak pracovat s lidmi. Uvědomil jsem si, že moje podnikání byla metoda pokus–omyl! Pochopil jsem, že řízení firmy je ucelený systém práce s lidmi a tvoření výsledků u každého člověka. Když jsem začal aplikovat toto, tak i moje firma začala celkově daleko lépe fungovat.

 

V roce 1999, kdy jsem měl už 3 firmy, tak jsem si uvědomil, že když to funguje mě, mohlo by to pomoct i jiným lidem.

Rozhodl jsem se proto začít tyto znalosti prodávat, konzultovat a trénovat. Od té doby jsem vytrénoval více než 30 000 lidí!

V roce 2011 jsem koupil licenci Hubbard College of Administration Brno a založil firmu v Brně.

 

Nyní mám kolem sebe tým zkušených konzultantů a vytrénovaných obchodníků, díky kterým dokážeme pomoci široké veřejnosti lidí. A know-how, sepsané L. Ron Hubbardem, které tehdy pomohlo mě, dnes ve firmě nejen používáme, ale i učíme ostatní podnikatele a klienty, jak se i oni můžou stát úspěšnými a dosáhnout svých snů.

V HCA Brno dokážeme pomoci k úspěchu i Vám!

Oblíbené příspěvky: